VI HAR HAFT ÅRSMÖTE

| 11 juni 2021

DEN 3 JUNI KL. 12.00, I FOLKETS PARK

Då har vi äntligen träffats och haft vårt årsmöte. Våran verksamhets berättelse, för 2020 var inte tjock, tack vare denna besvärliga pandemi. Vår kassör Rolf Nilsson berättade att vi har en god ekonomi, som vi hoppas att vi kan dela med er medlemmarna i kommande aktiviteter. Vår styrelse är intakt, men Eva Ingerbrigtsen har slutat. Vi tackar henne för den goda insatts och glada humör, hon har gett oss.

Så nu tittar vi framåt och hoppas att vi kommer igång med våra aktiviteter, som vi brukar ha. Håll utkik i tidningar och på vår hemsida om kommande aktiviteter.

Vi underhölls av en av våra medlemmar, med musik och sång, och roliga verbala inlägg. Vi lät oss väl smaka av smörgåstårtan som föreningen bjöd på.

Ordförande, Birgit Åberg, tackade årsmötesordförande, Lars-Erik Järling för en god insatts, och avslutade mötet, med orden ” Vi snart igen ”

 

STYRELSEN